Kolejne dwa wraki usunięte

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
7 marca 2019
W dniu wczorajszym strażnicy dzielnicowi wystawili dyspozycje usunięcia wraków pojazdów Skoda oraz Mercedes z olsztyńskich osiedli. Pojazd Skoda był uszkodzony, bez tablic rejestracyjnych oraz niezabezpieczony przed dostępem osób trzecich. Natomiast pojazd Mercedes nie posiadał tablic rejestracyjnych, a także nie był od dłuższego czasu użytkowany. Właściciel Mercedesa pomimo powiadomienia nie zastosował się do wezwania do jego usunięcia. W związku z powyższym pojazd został odholowany na parking strzeżony.
Zgodnie z art. 50a Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez Straż Gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.
Wraki pojazdów, które blokują miejsca parkingowe stały się wielkim problemem społecznym, który wciąż narasta. Przypominamy, że właściciel pojazdu ma obowiązek utrzymywać go w odpowiednim stanie technicznym. Z pojazdu nie mogą wyciekać żadne płyny, a sam pojazd musi być zamknięty i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich oraz posiadać tablice rejestracyjne.
 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Straż Miejska w Olsztynie
Data utworzenia:2019-03-07
Data publikacji:2019-03-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Dagmara Szałczyńska
Liczba odwiedzin:96