Zamknęli chodnik, piesi musieli chodzić po jezdni

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
21 września 2020

Podczas kontroli prac w pasie drogowym przy ulicy Kościuszki strażnicy stwierdzili brak przejść dla pieszych. Po sprawdzeniu okazało się, że wykonawca nie oznakował miejsca prowadzenia robót zgodnie z projektem organizacji ruchu. Kierownik został ukarany mandatem karnym.

Podczas patrolowania miasta strażnicy miejscy, ale również sami mieszkańcy zauważają niewłaściwe oznakowanie miejsc prowadzenia robót. Najczęściej dochodzi do sytuacji kiedy zostaje zamknięty chodnik, a piesi muszą chodzić po jezdni. Czym jest spowodowane takie zachowanie firm prowadzących remonty? Przeważnie to wynik niedbalstwa czy oszczędności, a może powodować zagrożenia dla pieszych i kierowców. Przed przystąpieniem do prac należy przygotować projekt organizacji ruchu. Jak przekonujemy się podczas prowadzonych interwencji często odbiegający od stanu faktycznego. Prawidłowe oznakowanie, wyznaczanie miejsc przejść dla pieszych to wszystko wpływa na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu, dlatego interwencje najczęściej kończą się mandatami karnymi lub skierowaniem wniosku o ukarania do Sądu.

Prosimy mieszkańców o przekazywanie  do dyżurnego Straży Miejskiej informacji o zauważonych nieprawidłowościach. Każdy sygnał zostanie sprawdzony.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Straż Miejska w Olsztynie
Data utworzenia:2020-09-21
Data publikacji:2020-09-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Dagmara Szałczyńska
Liczba odwiedzin:131